O divadle

Divadelné štúdio KBB, alebo Kde Bolo, tam Bolo sa formovalo od roku 2018 a verejnosti sa predstavilo svojou prvou premiérou PLAČLIVÔ 13.6.2019 na Dňoch mesta Považská Bystrica. Je nezávislým divadlom a funguje z vlastných zdrojov s občasným prispením sponzorov a grantov. Dramaturgické zameranie štúdia je orientované na priblíženie slovenských bájí a povestí, autorského experimentálneho divadla a edukačných bábkových predstavení pre deti a mládež.

 

Repertoár

Plačlivô

Minimalistický projekt s ľudovou poetikou v kostýmovej a hudobnej zložke, ktorá sa preklápa do súčasnosti a je obohatená o svetelnú show.

 

Smieško

Edukačná bábková rozprávka pre deti i dospelých, ako roztopašnosť, samoľúbosť a naivita môže spôsobiť veľa problémov v živote detí a ich rodičov. Predstavenie je spracované podľa knihy C.Collodi: Smieško príbehy dreveného pajáca známy ako Pinocchio.

Veštica

Multižánrovo-svetelno-ohňovo- divadelná show pre dospelého diváka o láske, živote, osude a smrti.

Kýchosmrk – kamarát z dažďa

KÝCHOSMRK – kamarát z dažďa je edukačný bábkový príbeh pre deti i dospelých, ktorý učí diváka aké je dôležité zdravie, láska a priateľstvo nielen v živote detí, ale celej rodiny. Predstavenie je spracované podľa knihy K. Gyepešovej: Kýchosmrk – kamarát z dažďa. Projekt vznikol  v partnerstve s mestom     

Kde sa túlaš Mikuláš

Príbeh čerta, ktorého Lucifer poslal do ľudského sveta, aby sa podučil remeslu. Boh mu ale zošle svojho učiteľa anjela a spolu riešia problémy ľudí, hlavne detí. Mikuláš je totiž moc zaneprázdnený.

Utekajme

Bábkové divadlo pre najmenších inšpirované rozprávkou bratov Grimmovcov Brémski muzikanti. Poučný príbeh zvieratiek putujúcich cestou za vlastným šťastím, na ktoré dohliada slnko a mesiac.

„To je vražda!“ Povedala.

Detektívne interaktívne predstavenie pre dospelého diváka pri drinku.

Kabaret  Nostalgia

Divadelné vystúpenie o upadajúcom kabarete Nostalgia.

Pripravujeme

Prekliaty Karbunkul – voľná adaptácia slovenskej báje  (sezóna 2022-2023)